Menu:

Vánoce plné lahodných chutí

Nemůžete se dočkat, až u vás doma zazvoní na Štědrý den zvoneček, a Vy opět po roce uvidíte rozzářené oči Vašich dětí? Pravděpodobně už máte minimálně představu o tom, jakým dárkem ji uděláte radost. Každá milující máma však chce, aby byla dokonalá také vánoční výzdoba a v neposlední řadě slavnostní tabule. 

Španělské dezerty na slavnostní vánoční stůl

Snad každá žena hledá před Vánoci inspiraci v dámských časopisech, na internetových stránkách včetně těchto www.bassta.cz, ale také u svých kamarádek. Čas adventu a také samotné Vánoce jsou jako stvořené pro ochutnávání nejrozmanitějších lahůdek. Rozhodně přitom nemusíte zůstávat pouze v tuzemské kuchyni. Za ochutnání rozhodně stojí totiž také ta španělská. Španělsko je země plná temperamentu a výborného jídla. Španělé totiž patří mezi labužníky, kteří si umí jídla vychutnávat do posledního sousta. Co se týče jídla, nikdy si neodpustí sladkou tečku za hlavním chodem. Rozmanitost chutí dezertů je ovlivněna regionem, ze kterého pokrm pochází. Není žádným tajemství, že španělská kuchyně více než kterákoliv jiná, je silně ovlivněna svou historií. Málokoho přitom překvapí, že Maurové zanechali ve Španělsku odkaz v podobě sladkostí postavených na mandlové bázi a severní sousedé Francouzi zase v podobě krémových chuťovek.

Co ochutnat ze španělských dezertů?

Nejznámějším dezertem po celém Pyrenejském poloostrově se stal churros, což je tradiční smažené podlouhlé pečivo, které se velmi podobá naším koblihám. Churros se podává se skořicí a při jeho konzumaci se popíjí šálek horké čokolády. Ve Španělsku však můžete ochutnat také spoustu sladkých pokrmů, při nichž upotřebíte koupené gastro balení ovoce. Obohaťte si Váš slavnostní stůl na Vánoce také ovocným osvěžením. Vaše jazýčky se přímo sběhnou po delikatese připravené z jablek, banánů, hrušek, pomerančů, přírodní citronové šťávě a jablečném likéru. Tento dezert se hodí také k nejrůznějším romantickým příležitostem. K pokrmu se doporučuje pít víno Old Porter.

28. 11. 2019