Menu:

Taneční podložka

Řekneme-li taneční podložka, mnohým z nás se vybaví jakýsi kus látky, na kterém se tančí. Tato představa je poměrně mylná, jelikož taneční podložka není pouze obyčejný kobereček nebo něco jiného, na čem by se pouze tančilo. Taneční podložka funguje jako mnohem složitější mechanismus, díky němuž může být tanec velkou zábavou a také učením. Taneční podložky se vyznačují zejména tím, že jsou schopny přímo ukázat, jakým způsobem by člověk měl tančit. Pokud hledáte tipy na dárky pro kamarády, kteří se rádi baví, taneční podložka může být tím pravým.

Taneční podložka z vás udělá tanečníky

Jestliže byste chtěli svým tanečním uměním oslinit třeba účastníky večírku anebo nějaké párty, tak právě taneční podložka může být naprosto skvělým učitelem. Zaměříme-li se na fungování podložky, zjistíme, že se jedná o podložku, jež je propojena s počítačem a právě díky tomuto propojení je schopna velmi efektivně pomáhat při výuce tance. Taneční podložky jsou rozděleny do několika kategorií podle toho, pro jak učené tanečníky jsou určeny. Základní podložky jsou ideální pro ty, kteří s tancem začínají, tedy hlavně pro děti. Není problém ale také koupit i podložky, které jsou určeny spíše pro ty, jež potřebují zhubnout nějaký ten kilogram navíc a spíše již tančit umějí. Jejich pohyb bude snímán naprosto precizně a tento typ podložek je také vyroben z mnohem pevnějšího materiálu a zejména šipky na těchto podložkách jsou dostatečně vyztuženy.

Taneční podložka a její design

Velkou úlohu u tanečních podložek hraje mimo jiné také designové provedení. Moderní taneční podložky také musí nějak vypadat a je nutné mluvit o tom, že některé mohou být opravdu velmi zajímavé. Typickým příkladem jsou hlavně podložky českého původu, které jsou vyzdobeny českými grafiky. Zapomenout bychom neměli ani na skladnost podložky, která je také hodně důležitá z toho hlediska, že podložku je dobré někde uskladňovat tak, aby v době, kdy člověk necvičí, nepřekážela.

11. 06. 2012