Menu:

Staňte se mistry středomořské kuchyně

Pro majitele restaurací je základní otázkou kde nakupovat ty nejkvalitnější suroviny. Najít kvalitní dodavatele je někdy složitější, než se může na první pohled zdát, zejména v případě, že chcete mít svou restauraci jednostranně zaměřenou. Typickým příkladem jsou indické, mexické, italské, nebo čínské. Výjimkou však nejsou ani restaurace orientující se na středomořskou kuchyni. V tomto případě je mimořádně nezbytné klást důraz na čerstvost surovin.

Olivy ze Španělska

Základem středomořské kuchyně je čerstvá zelenina, ovoce, plody moře a především olivy a olivový olej. Řekne-li se Španělsko, většinu lidí napadnou právě olivy. Ty jsou používány ve studené i teplé kuchyni. Rozlišují se dva základní typy oliv a to olivy zelené a černé, přičemž olivy zelené jsou vlastně jen olivy nezralé, při plné zralosti získávají olivy typickou černou barvu. Jestliže budete hledat kvalitního dodavatele surovin ze Španělska, pak se obraťte na společnost BMC Brno, která už řadu let dováží na náš trh ty nejvybranější suroviny ze Španělska. Ve velkých provozech jistě oceníte také možnost objednat gastro balení olivy  a to hned v několika variantách.

Gastro balení španělských potravin

Na stránkách www.bassta.cz si můžete vybrat, zda upřednostníte olivy v plechovkách, ve skle nebo ve vacích. Největším nabízeným balením jsou 3 kg plechovky oliv černých, zelených, krájených nebo plněných. Záleží jen na vás, kterou variantu si vyberete. Na uvedených stránkách však najdete také další španělské potraviny, bez kterých se v dobře fungujícím podniku neobejdete. S olivami velmi úzce souvisí olivový olej, který je pro středomořskou kuchyni naprostou nezbytností. Velmi oblíbené je také gastro balení tuňáka nebo takových specialit jako jsou papričky jalapeňos nebo kapary. Jen díky těmto pochutinám bude vámi připravené jídlo chutnat jako kdybyste si ho dali přímo ve Španělsku.

28. 11. 2017