Menu:

Paella koření

Jedinečné jídlo, které si můžete připravit i vy v pohodlí svého domova, je paella. Tento pokrm má kořeny ve Španělsku, kde je považována jako národní jídlo. Původně si paellu dělávali rybáři na lodích a byla považována za pokrm chudiny. Dnes se s ní můžete setkat i v těch nejluxusnějších restauracích. Paella je velice chutný pokrm připravený na speciální ploché pánvi s velkými uchy. Tajemstvím výborné a kvalitní paelly je, že je připravována z neomyté rýže. Škrob, který je totiž na rýži uchycen, má na svědomí její lepivost a správnou konzistenci pokrmu. Paella je velice podobná našemu rizotu nebo kari, ale je v ní obsaženo mnohem víc zeleniny nebo také mořských plodů. Pokud si chcete i vy vychutnat výbornou paellu, podívejte se na recepty online, kde můžete najít podrobný postup přípravy i servírování.
Klasická paella se může dělit na tři různé skupiny. První z nich je paella na valenciánský způsob, dále je to paella s mořskými plody a paella mix. Do každé z nich můžete použít velice vyvážené a chutné koření, které je přímo na paellu určeno. Můžete se tak naučit vařit opravdovou delikatesu, kterou jistě nepohrdne ani ten nejnáročnější strávník. Chutná paella je ještě lepší, pokud je doplněna výborným a kvalitním vínem. K pokrmu se hodí víno bílé i červené, záleží na vaší chuti a surovinách, které právě ve vaší paelle budou převládat.
Načerpejte inspiraci a podívejte se na http://www.spanelskerecepty.cz. Spanelskerecepty.cz vám jsou kdykoli k dispozici a vy můžete získat opravdu velice jednoduché, kvalitní, zdravé a dobré jídlo i do svého jídelníčku. Pokud byste si rádi paellu udělali a myslíte si, že nemáte doma správné suroviny, nemusíte se obávat. Paella se dá vyrobit opravdu z čehokoli. Důležitá je kvalitní rýže, která se na tu vaši dokonalou paellu bude stoprocentně hodit.

23. 11. 2012