Menu:

Obaly na iPhone 4S

Rozhodně nemusíte patřit do světa lidí, kteří sledují nejžhavější novinky ze světa informačních technologií a telekomunikací, abyste věděli, že je v dnešní době na trhu dotykových telefonů výrobek se jménem iPhone. Tento telefon výborně slouží k poskytování nejen komunikačních služeb, ale také vám znatelně usnadní život. Nezáleží na tom, zda se budete v automobilu spoléhat na jeho navigaci nebo s jeho pomocí budete organizovat časový harmonogram své kanceláře. Společnost Apple nabízí pro iPhone příslušenství, které vám ulehčí prakticky jakoukoliv každodenní činnost. Stačí vzít jako příklad jeden jediný den ve vašem životě a uvidíte, jaké věci vám mohou jít mnohem snáze s tímto telefonem.

Pokud máte problémy s ranním vstáváním, stačí si stáhnout aplikaci, která pomoci zabudovaného akcelerometru měří váš celonoční pohyb v posteli. Na základě křivky odpovídající vašim lehčím a hlubším fázím spánku vyhodnotí nejlepší čas pro probuzení. Už půl hodiny před nastaveným budíkem sleduje vaše pohyby, a jakmile vykalkuluje, že je nejvhodnější fáze pro probuzení, začne zvonit budík. Nejedná se o jediné příslušenství iPhone, které vám pomůže nastartovat příjemně celý den. Pokud například ráno jezdíte do práce vozidlem, ale přesto byste rádi některé věci zařídili, je vám k ruce nejmodernější zpracování lidského hlasu v podobě Siri.

Tato aplikace dokáže rozpoznat, co právě říkáte a můžete jí nadiktovat prakticky jakýkoliv příkaz. Nechtějí se vám psát textové zprávy? Nevadí, stačí je nadiktovat Siri, která je za vás napíše a dokonce pomocí hlasového rozhraní vyhledá telefonní číslo a zprávu pošle. Máte-li například nakoupeny v autě nějaké dárky a nechcete je zapomenout v autě, stačí Siri sdělit, že potřebujete upomínku po příjezdu domů. Telefon automatiky sleduje vaši polohu pomocí satelitní navigace. Jakmile poté budete před svým domem, telefon automaticky upozorní na to, že máte nastavenu upomínku a dárky vám připomene. S takovými vymoženostmi se dostáváme do situace, kdy nám může s trochou nadsázky velmi snadno zlenivět mozek, a proto je třeba takových pomůcek využívat střídmě.

26. 06. 2012