Menu:

Luxusní potravinové koše

Potravinové koše jsou rozšířeným typem dárku, který jistě ocení nejen gurmáni. Patří mezi stále oblíbenější dárky pro příbuzné, kamarády i známé a uspokojí i ty nejnáročnější strávníky. A pokud je tvořen opravdu luxusními delikatesami, chuťové pohárky všech obdarovaných se budou rozplývat nad lahodnými a často i novými a neznámými chutěmi ještě dlouho.

Nejen italská, ale i španělská kuchyně je mezi českými spotřebiteli velice oblíbená. Lidé její chutě objeví většinou během letní nebo poznávací dovolené ve Španělsku a jejích pokrmů a ingrediencí se nechtějí tak snadno vzdát. Proto na trhu nalezneme i hodně speciálním kamenných i internetových obchodů, které vybrané španělské delikatesy nabízejí ve svém sortimentu. Jejich produkty se tedy právem mohou stát součástí právě některého z potravinových košů.

Základním artiklem obchodů je kvalitní panenský olivový olej, který se používá nejen k dochucení zeleninových salátů, ale i při smažení, grilování a jiné přípravě pokrmů. Španělé ho používají na litry a při stolování do něj namáčí například i chléb. Olivový olej prostě nesmí chybět na žádném stole a jeho zásoba v každé kuchyni musí být hojná.
 
Mezi další typickou španělskou potravinu se řadí olivy. Vyzkoušet můžete olivy zelené, modré i černé. Jejich chuť se liší v pikantnosti a do každého jídla se hodí jiné olivy. Při vybírání potravin pro dárkový koš je dobré nejprve zjistit, zda je budoucí obdarovaný konzumentem oliv. Říká se, že existují pouze dvě skupiny lidí – milovníci oliv nebo jejich odpůrci.

Potravinové koše můžete zakoupit i hotové a lze vybírat z různých velikostí. Někdy mají výhodnější cenu, než kdybyste si potraviny kupovali samostatně. Na druhou stranu může ale koš obsahovat i potraviny, které si v něm nepřejete, mnoho zákazníků proto upřednostňuje vlastní výběr. Prodávající vybrané produkty potom zabalí do úhledného tvaru a ozdobí je stuhou.

16. 08. 2012