Menu:

Hudební taneční podložka

Když se řekne taneční podložka, mnoho lidí neví, co přesně si pod tímto pojmem představit. Jednoduše ji zle popsat jako polstrovaný čtverec, který je rozdělen na další dílčí tlačítka. Představte si, že ze své klávesnice vyndáte numerickou část a zvětšíte tak, abyste ji mohli ovládat nohama. Plocha je tedy rozdělena na devět políček (3x3) a standardně dvě tlačítka select a start, ty jsou umístěny v horní části a umožňují nastavení hry. Původně japonský vynález má za sebou dlouho cestu, která z domoviny vedla do Evropy ještě přes Ameriku. Podložky můžete proto hledat také pod názvem dancepady nebo jen pady.
Taneční podložky jsou vlastně simulátory tance. A kdo rád netančí? Díky své nápaditosti si záhy získají místo na každé rodinné či podnikové party. Použití je velmi snadné. Stačí podložku propojit přes USB kabel, který z ní vede, k počítači případně PS2 nebo XBOX. Poté spustíte program, u nás nejrozšířenější je Dance Dance Revolution (známá je spíše zkratka DDR).  Následně vyberete skladbu, která se vám líbí. Skladby jsou označeny i stupněm obtížnosti, takže se nemusíte bát, že byste si jako první pustili něco, co byste nezvládli. Po spuštění skladby se na obrazovce před vámi objeví čtyři statické šipky, ty blikají v rytmu hudby. Ty však nejsou na obrazovce to jediné. Poletují vám tam další šipečky, ty určují taneční kroky. Aby byl krok uznán za správně provedený, musíte se na danou šipku postavit právě v okamžiku, kdy míjí svou statickou předlohu. Tuto informaci předáte počítači reálným sešlápnutím dané šipky na vaší podložce. Ten pak vyhodnocuje přesnost a uděluje vám body.
Skrze svou oblíbenost napříč věkovými kategoriemi si podložky získaly velmi brzy stálí místo mezi oblíbenými tipy na dárky. Proto ani vy neváhejte, vyzkoušejte a oživte zábavu s přáteli či rodinou. Nebudete litovat.

13. 07. 2012