Menu:

Apple iPhone 2G

Prakticky každý už se dnes setkal s nějakým dotykovým telefonem. Pokud ale půjdeme po stopách technologických pionýrů, zjistíme, že právě společnost Apple přišla v roce 2007 na trh s prvním z těchto telefonů. Jejich telefon byl absolutním milníkem ve vývoji a celkově v konstrukci mobilního telefonu. Do té doby běžné displeje byly nahrazeny mnohem displejem s mnohonásobně vyšším rozlišením a do té doby nevídanou velikostí tři a půl palce. S pomocí iPhone příslušenství jste navíc mohli z telefonu udělat multimediální projekční stanici. S připojením do nejrůznějších modifikací dokovacích stanic můžete se svým telefonem přehrávat hudbu ve velmi kvalitním provedení.

U tohoto telefonu došlo k tomu, že společnost Apple propojila několik zařízení do jednoho multifunkčního. Spousta telefonů nabízela v té době přehrávače hudby, nicméně iPod byl v této společností nejúspěšnějším ze všech. Jeho zakomponování do mobilního telefonu bylo jen otázkou času. Jako další příslušenství iPhone nabízel standardní sluchátka a proto se stal prakticky nedílnou součástí každého sportovce. Na rozdíl od telefonů druhé generace, tedy Apple iPhone 2g nabízela třetí generace tohoto telefonu i propracované aplikace využívající polohovací GPS mapy. S těmito mapami není problém monitorovat váš pohyb a začít tak zcela přesně měřit například uběhnutou vzdálenost.

Nyní vezměte v potaz to, že se stále jedná o jedno zařízení. Můžete s ním poslouchat muziku, zatímco běžíte, vše vám je přesně měřeno a monitorováno a navíc jste neustále k dosažení. Pokud stále uvažujete nad tím, jaké dárky pořídíte na Vánoce svým blízkým, věřte, že nový iPhone je věcí, která potěší prakticky každého. Nezáleží na věku, ani pohlaví. Pravdou ale zůstává, že díky firemní politice společnosti Apple také budete muset za poskytnutou kvalitu náležitě zaplatit. Výrobky této společnosti rozhodně nepatří k nejlevnějším na trhu, nicméně je to výrobek, který si zamilujete doslova na první dotyk.

26. 06. 2012